Zaznacz stronę

Bezpieczeństwo w laboratorium

Bezpieczeństwo w laboratorium. Co tak naprawdę znaczy dla Ciebie to pojęcie? Czy jesteś pewien, że zrobiłeś już wszystko, żebyście, Ty i Twoi pracownicy, mogli czuć się naprawdę bezpiecznie i mogli bez obaw zająć się wykonywaniem analiz? Nie pozwolimy Ci nic przeoczyć, ponieważ bezpieczeństwo w Twoim laboratorium to również nasza sprawa. 

Zadbanie o bezpieczeństwo to rzecz najwyższej wagi na każdym stanowisku pracy, a laboratorium chemiczne jest miejscem o szczególnej ekspozycji człowieka na szkodliwe substancje, zwłaszcza w formie wdychanych par. Dysponujemy najlepszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku aby pomóc Ci zminimalizować ryzyko narażenia osób przebywających w przestrzeni, gdzie takie pary mogą się znajdować.

Bezpieczeństwo w labolatorium biochemicznym

Jeżeli czyste powietrze w laboratorium, to GTScien i najwyższej klasy system do oczyszczania powietrza. Mobilne i stacjonarne systemy filtracji powietrza sprawią, że Twoje laboratorium będzie wolne od nieprzyjemnych zapachów, a co więcej czyste powietrze to również zmniejszenie ryzyka kontaminacji Twoich próbek. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o unikatowym systemie TOGA®. Filtry TOGA® wykorzystują zoptymalizowaną laboratoryjnie technologię Triple Action Technology™, która eliminuje praktycznie wszystkie toksyczne gazy i nieprzyjemne zapachy poprzez połączenie fizycznej absorpcji, reakcji chemicznych i neutralizacji. Z pomocą GTScien powietrze w laboratorium będzie wolne od lotnych związków organicznych, kancerogenów, odorów, mikroorganizmów oraz cząsteczek stałych (pyłów) bezpośrednio przy stanowisku pracy, co chroni nie tylko naukowców w laboratorium, ale zapobiega przenikaniu szkodliwych oparów do środowiska zewnętrznego zapobiegając negatywnemu wpływowi na społeczność i okolicznych mieszkańców.

Czyste powietrze to, oprócz filtracji, również zapobieganie kontaminacji poprzez zastosowanie systemów pozwalających między innymi uniknąć parowania eluentów. W tej kwestii niezawodny jest VAPLOCK Western Fluid LLC oferując szczelne nakrętki (kompatybilne z nakrętkami z gwintem GL-38 i GL-45), filtry, adaptery, które sprawiają, że substancje chemiczne pozostają wewnątrz zbiorników. Dzięki temu możesz mieć pewność stałego składu fazy bez ryzyka parowania, czy kontaminacji fazy. Z VAPLOCK Western Fluid LLC Twoje laboratorium będzie wolne od zapachów rozpuszczalników, a pracownicy unikną narażenia na wdychanie niebezpiecznych substancji. Możesz nam zaufać, ponieważ znamy się na bezpiecznym zbieraniu, składowaniu i transporcie z zachowaniem czystej atmosfery i ochroną zdrowia.

Ochrona środowiska – zasady bezpieczeństwa w labolatorium

Gdyby tak zatroszczyć się nie tylko o bezpieczeństwo w laboratorium, ale również być w zgodzie ze środowiskiem naturalnym w ogóle? Taką firmą jest CP Lab Safety, która pomaga zredukować ilość toksycznych odpadów zgodnie z zaleceniami Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (OSHA) oraz Agencji Ochrony Środowiska (EPA). W ofercie jest ponad 10 000 produktów, a wśród nich zbiorniki na zlewki rozpuszczalników z systemem zapobiegającym parowaniu rozpuszczalników. Twoje laboratorium będzie wolne od zapachów rozpuszczalników dzięki szczelnemu systemowi zbierania rozpuszczalników, a dla maksymalizacji bezpieczeństwa oraz wygody powstały rozwiązania takie, jak np. głowica montowana na szybkozłączkę. Brak parowania rozpuszczalników daje wymierne korzyści dla bezpieczeństwa w laboratorium pozwalając na uniknięcie narażenia na wdychanie niebezpiecznych substancji, jak również mając wpływ na zmniejszenie ryzyka pożaru.

Nie zwlekaj, zadbaj o bezpieczeństwo w Twoim laboratorium już dziś!