Zaznacz stronę

Chromatografia jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną metodą służącą do rozdziału składników mieszanin jednorodnych.

Szczelny układ chromatograficzny a stałe ciśnienie

Aby mieć pewność, że rozdział został przeprowadzony prawidłowo, niezwykle istotne jest zapewnienie szczelności układu chromatograficznego. Nie możemy pozwolić sobie na niepewne rozwiązania. Tylko w szczelnym układzie możliwe jest utrzymanie stałego ciśnienia. Akcesoria chromatograficzne powinny być najwyższej jakości zapewniając perfekcyjne dopasowanie. Pamiętaj, aby zadbać o poprawny sposób łączenia. Może wydawać się to trudne, ale z naszą pomocą i akcesoriami chromatograficznymi firmy „Biotech AB IDEX” poradzisz sobie bez problemu. Kapilary, filtry do fazy ruchomej, liczne części zużywalne i inne akcesoria zapewniają nie tylko szczelność układu i utrzymanie stałego ciśnienia, ale również są łatwe w użytkowaniu. Takiego wsparcia potrzebujesz, aby móc skupić się na tym, co dla Ciebie najważniejsze- wyniku Twoich analiz.

Fiolki chromatograficzne – Akcesoria szklane do chromatografii

Bardzo ważne jest, aby akcesoria do pobierania i przechowywania próbek chromatograficznych dawały możliwość zachowania stabilności substancji. Roztwory przechowywane w szczelnych naczynkach do przechowywania próbek wolne są od ryzyka kontaminacji. Firma „Finneran” oferuje akcesoria wykonane z wysokiej jakości szkła borokrzemowego oraz polimeru. Aby sprostać różnorodnym wymaganiom naszych klientów, istnieje szeroki wybór różnych formatów fiolek do automatycznych podajników, czy też fiolek silanizowanych. W ofercie znajdziesz również nakrętki, fiolki oraz nakrętki do oznaczania PFAS. Jakość idzie w parze z różnorodnością. Wybór objętości, koloru szkła, czy np. typu zamknięcia daje bardzo duże możliwości dopasowania akcesoriów chromatograficznych do potrzeb każdego laboratorium.

Wysokiej jakości strzykawki chromatograficzne a precyzja nastrzyku

Szczelność oraz wysoka jakość strzykawek do chromatografii gazowej oraz chromatografii cieczowej, jest kluczowa dla prawidłowego wykonania nastrzyku. Jeżeli ważna jest dla Ciebie precyzja wykonania oraz duża odporność chemiczna i termiczna to dobrze trafiłeś, ponieważ firma Setonic wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Materiały wykonane są z najwyższej jakości szkła borokrzemowego, stali oraz polimerów. Istnieje szeroki wybór szklanych strzykawek, zarówno do autosamplerów, jak i do manualnego dozowania cieczy i gazów. Zatem, bez względu na to, czy używasz automatycznych podajników próbek do HPLC i GC, czy systemów manualnych, otrzymujesz dostęp do szerokiej gamy wysokiej jakości strzykawek, jak też zamienników strzykawek, igieł, czy tłoków będących kompatybilne z większością urządzeń światowych producentów.

Twoje HPLC w dobrych rękach

Każdy sprzęt wymaga odpowiedniego serwisu, aby jego żywotność była jak największa. Wymianie podlegają między innymi lampy do detektorów, uszczelki do tłoków, zawory zwrotne, czy tłoki do pomp. O wysoką jakość części zamiennych do Twojego HPLC zadba firma „Sciencix”, której produkty są zaprojektowane tak, aby były kompatybilne i wymienne z częściami OEM. W jednym miejscu znajdziesz więc szeroki wybór części różnych producentów. Produkty OEMowe firmy „Sciencix” są kompatybilne z większością instrumentów.