Zaznacz stronę

Echo MS już jest!

Na początku czerwca firma Sciex przedstawiła najnowsze rozwiązanie w spektrometrii mas – ECHO® MS. Platforma ECHO® MS wykorzystuje moc technologii Acoustic Droplet Ejection (ADE) i interfejsu Open Port Interface (OPI). W module zastosowano rewolucyjny sposób dozowania próbek za pomocą fali akustycznej. Takie rozwiązanie pokonuje barierę przepustowości, przenosząc spektrometrię mas w nową erę szybkich analiz ilościowych. Nigdy wcześniej nie można było dokonać tak szybko analiz: 3 próbek w ciągu sekundy, 180 próbek w ciągu minuty, 10 800 próbek w ciągu godziny……

Próbki umieszczone są na płytkach 384 lub 1536 – dołkowych, skąd dozowane są za pomocą modułu akustycznego do źródła jonów spektrometru Triple Quad 6500+ znanego z wysokiej czułości. Rozwiązanie doskonale sprawdza się nawet w trudnych matrycach pozwalając na wysoką powtarzalność.

Ponieważ system dedykowany jest dla laboratoriów wymagających wysokiej przepustowości, został zaprojektowany w taki sposób, aby był łatwo integrowalny z elementami robotycznymi.

 

Więcej informacji tutaj