Zobacz, jak łatwo zapewnić komórkom powtarzalne warunki zamrażania.

Standaryzacja warunków zamrażania materiału biologicznego gwarantuje powtarzalność wyników przyszłych eksperymentów prowadzonych na tych próbkach.

Jednym z istotnych parametrów procesu zamrażania jest czas, w którym próbka uzyskuje żądaną temperaturę. Do osiągnięcia tego celu zostały opracowane pojemniki serii CoolCell.

CoolCell z próbkami po umieszczeniu w ultrazamrażarce, zapewnia stałą szybkość schładzania wynoszącą -1 ℃/minutę. Fiolki znajdują się w termoizolowanym pojemniku, a ich schładzanie dokonuje się przez wymiennik ciepła wykonany ze specjalnego stopu metali. System jest prosty w użyciu a proces zamrażania nie wymaga żadnych dodatkowych odczynników takich jak np. izopropanol, które trzeba wymieniać i utylizować.

Pojemniki CoolCell dostosowane są do różnych wielkości fiolek mrożeniowych: 1-2 ml; 3.5-5 ml; fiolek do terapii komórkowej; fiolek z materiałem do iniekcji. Gniazda poszczególnych fiolek są numerowane, co dodatkowo ułatwia identyfikację próbek po zamrożeniu.

Materiał, z którego wykonane są pojemniki, jest trwały i nie kruszy się w niskich temperaturach oraz zabezpiecza personel przed odmrożeniami nawet podczas wyjmowania ich z ultrazamrażarki.

Wakacyjna promocja: dla każdego CoolCella zamówionego do końca wakacji, oferujemy zestaw trzech pudełek polipropylenowych do przechowywania probówek w niskich temperaturach.

Więcej informacji:
https://www.brookslifesciences.com/products/coolcell-freezing-containers#overview