Środek wakacji, tropikalne temperatury.

Również w laboratorium wysokie temperatury utrudniają pracę, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z rozpuszczalnikami organicznymi, których parowanie jest większe im jest cieplej.

W tej sytuacji warto pomyśleć o rozwiązaniach, które pomagają ograniczyć parowanie łatwopalnych rozpuszczalników i ograniczyć w ten sposób ryzyko pożaru oraz znacząco zmniejszyć ekspozycję na ich toksyczny wpływ na nasz organizm.

Bardzo dobrym rozwiązaniem problemu są lejki serii EcoFunnel użyteczne przy zbieraniu odpadów. Wyposażone są w pokrywę, której otwieranie jest bardzo łatwe i wygodne – wystarczy jedna ręka. Ich średnica jest na tyle duża, aby zlać rozpuszczalnik bez obawy przed rozlaniem. Lejki można nakręcić na butle, które posiadamy w laboratorium lub kupić lejek w komplecie z odpowiednią butlą oraz kontenerem chroniącym przed przewróceniem zestawu do zbierania pozostałości w laboratorium.

Szczelna nakrętka lejka oraz pokrywa skutecznie zabezpieczają przed parowaniem i rozlaniem cieczy.

Lejki dostępne są w dwóch średnicach w opcji z butlami i kontenerami o zróżnicowanej objętości, dzięki czemu możemy je wkomponować w przestrzeń laboratoryjną.

Dodatkowo każdy lejek posiada sitko, które zabezpiecza przed wyrzuceniem do odpadów np. mieszadełek/dipoli magnetycznych czy korków.

Produkt jest zdecydowanie warty zainteresowania, bo nasze zdrowie i bezpieczeństwo są bezcenne!