Próbka – jedna, jedyna, niepowtarzalna.

 

O konieczności standaryzacji postępowania z próbką biologiczną, wie już chyba każdy.

O tym jak ważne jest by chronić próbkę przed kontaminacją, powinien wiedzieć każdy.

 

A o tym co jest idealnym narzędziem do homogenizacji, pozwalającym na standaryzację procesu, niwelując całkowicie ryzyko przeniesienia materiału między próbkami, piszemy dziś.

Schredder SG3 – mechaniczny system homogenizujący. Świetnie sprawdza się do tkanek, gęsto utkanych guzów oraz małych organizmów np. kleszczy. W połączeniu z wybranymi buforami może zapewnić skuteczną i wydajną homogenizację oraz ekstrakcję białek, DNA, RNA, lipidów i innych cząsteczek.

Budowa urządzenia jest bardzo prosta, obsługa – intuicyjna, a homogenizacja – wydajna.

Próbkę umieszczamy w probówce wypełnionej buforem, całość wkładamy do metalowej podstawy, ustawiamy siłę nacisku za pomocą dźwigni, a urządzenie za pomocą specjalnej końcówki przeciska próbkę przez sitko (plastikowe lub metalowe w zależności od twardości próbki).  

Dźwignię można ustawić w trzech pozycjach, co pozwala do dobranie właściwych parametrów homogenizacji. Kierunek przecierania można zmieniać, a podstawa nadaje się do schłodzenia, by w trakcie procesu neutralizować wydzielane ciepło.

 

Próbka może być przechowywana w probówce, w której odbywała się homogenizacja, co pozwala uniknąć strat przy przenoszeniu.

 

Zapraszamy do rozmowy oraz testów!