W obliczu trudnej sytuacji epidemiologicznej staramy się na każdym kroku wspomagać naszych klientów, którzy każdego dnia borykają się z niedoborami podstawowego wyposażenia w jednostkach szpitalnych oraz testów dla ośrodków diagnostycznych. Wirus SARS-CoV-2 udowodnił już wszystkim na świecie, jak bardzo jesteśmy nieprzygotowani do walki z tego typu zagrożeniem. Epidemia, która szerzy się w naszym kraju oraz na pozostałych kontynentach pokazuje, że jednak są ludzie „niezastąpieni”, a są oni ograniczeni nie tylko limitem czasowym i swoim zdrowiem, ale również przepustowością pracy własnej. Ile testów może dziennie wykonać jedna osoba posługująca się tylko pipetą automatyczną? 50? 100? 200? Jakiej precyzji i powtarzalności możemy oczekiwać, jeżeli pracuje się już 8h w pełnym ubraniu ochronnym, przy zamkniętych drzwiach? Ile dni, tygodni czy miesięcy taka osoba jest w stanie utrzymać wysoką sprawność? Czy jest coś co możemy z tym zrobić? Czy można takiej osobie pomóc?

Henry Ford rzekł kiedyś: „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my.”

Nawiązując do słów osoby, która zrewolucjonizowała świat chcielibyśmy zaoferować rozwiązania, które pozwalają przyspieszyć izolację RNA wirusa SARS-CoV-2, a co za tym idzie zwiększyć przepustowość wykonywanych testów oraz podnieść bezpieczeństwo analityków.

 Zapraszamy do zapoznania się naszą prezentacją

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

 

Stacja do izolacji kwasów nukleinowych chemagic™ Prepito-D:

https://chemagen.com/products/ivd-products/chemagic-prepito-d-instrument/

 

Stacja do izolacji kwasów nukleinowych chemagic™ 360-D:

https://chemagen.com/products/ivd-products/chemagic-360-ivd/

 

Stacja do izolacji kwasów nukleinowych oraz złożenia rekacji RT-PCR chemagic™ Prime™:

https://chemagen.com/Instruments/200-chemagic-prime-instrument/

 

Test PerkinElmer® SARS-CoV-2 Real-time RT-PCR:

https://perkinelmer-appliedgenomics.com/home/products/sars-cov-2-real-time-rt-pcr-assay-ce-ivd/