Biobankowanie staje się powoli koniecznością, jeśli chcemy zapanować nad dużą ilością próbek w naszym laboratorium. Najłatwiej zacząć rozwiązywać problemy z biobankowaniem od wykorzystania probówek Maxxline Cryo. Są one dostępne w zakresie pojemności 0.5 – 5.0 mL. Zostały wyprodukowane z najwyższej klasy czystego polipropylenu i są wolne od DNaz, RNaz oraz innych substancji potencjalnie kontaminujących próbkę. Specjalnie zaprojektowana dolna część probówki zapewnia jej stabilność w pozycji pionowej. Taka budowa probówki pozwala na jej otwieranie i zamykanie jedną ręką a uszczelka zakrętki zapewnia dodatkowo szczelność. Zakrętka przystosowana jest także do umieszczenia kolorowego znacznika, który pozwoli na łatwe grupowanie próbek. Probówki są opatrzone skalą i polem do opisu. Można je wirować aż do przyspieszenia 17 000 g.

Producent zadbał również o szeroką ofertę pudełek, w których możemy umieścić nasze probówki. Solidne pudełka wykonano z polipropylenu, polistyrenu lub impregnowanego kartonu. Umożliwiają one przechowywanie probówek w zakresie pojemności od 0.5 do 50 mL.

Pudełka dostępne są w różnych kolorach z trwale naniesionymi oznaczeniami numerycznymi i są odporne na  temperatury do -196ᵒC.

 Więcej można znaleźć pod adresem:

http://shop.dacos.dk/index.php