Teraz dokumentacja obrazu żeli znakowanych fluorescencyjnie i preparatów znakowanych chemiluminescencyjnie stała się prostsza !

Przedstawiamy najnowsze skanery Vü-F do odczytu fluorescencji wyposażone w oświetlenie UV o długości fali 302nm oraz oświetlenie diodami LED niebieskie i białe.  Wersja skanera Vü-C jest dostosowana do archiwizacji obrazów znakowanych chemiluminescencyjnie i zapewnia najwyższą czułość sygnału. Przykładowo QE dla 428nm = 64%; QE dla 580nm = 83.4%.  Obie grupy zastosowań łączy wersja Vü-CF powyższego zestawu.

Nowa technika archiwizacji przy pomocy skanera zapewnia minimalną odległość sensora (zaledwie 3-5 mm od skanowanego materiału) i rozdzielczość obrazu powyżej 50 mega pikseli. W odróżnieniu od klasycznych rozwiązań wyposażonych w kamerę, nie ma tu strat sygnału w obiektywie i rozbudowanej optyce. Barwnik fluorescencyjny nie ulega szybkiemu „wyświeceniu”, jak w przypadku użycia tradycyjnych systemów wyposażonych w transiluminator. Preparat jest oświetlany promieniowaniem tylko podczas samego, krótkiego procesu skanowania. Użytkownik nie ma możliwości kontaktu ze szkodliwym promieniowaniem UV.

Wszystkie skanery firmy Pop Bio Imaging są wyposażone w oprogramowanie Vü OneD  do analizy obrazu 1D żeli oraz membran Western Blot. Sterowanie skanerami może odbywać się bezprzewodowo za pośrednictwem WiFi lub tradycyjnie przewodowo.

Bezpieczeństwo i wygoda pracy najważniejsza !