W dzisiejszym świecie nie brakuje substancji, których zażywanie jest zakazane. Nie przestrasza to jednak ludzi przed przyjmowaniem niedozwolonych substancji szkodliwych dla zdrowia, których identyfikacja jest konieczna przy ratowaniu zdrowia i życia. Wtedy liczy się każda minuta, bo stracony czas pogarsza rokowania pacjenta…

Chromsystems GmbH – lider wśród producentów odczynników diagnostycznych dedykowanych do HPLC oraz LC-MS/MS, udostępniła zwalidowany zestaw, który jest odpowiedzią na potrzeby rynku toksykologicznego.

108 leków, narkotyków i ich metabolitów z jednej próbki moczu pacjenta – czas analizy – jedynie 12 minut!

Wyjątkowo prosta procedura przygotowania próbki, sprawia, że test ten jest jeszcze bardziej atrakcyjny.

Grupy związków, które można oznaczać to: amfetaminy i pochodne, barbiturany, benzodiazepiny, dopalacze, kanabinoidy, kokaina, opiaty/opioidy, Z-drugs oraz m.in. ketamina, LSD, metionina (pełną listę znajdą Państwo na stronie: https://www.chromsystems.com/products/drugs-of-abuse/masstox-drugs-of-abuse-testing-in-urine-with-reaction-vials-96000.html ).

Idealne rozwiązanie do szybkiej identyfikacji i eliminacji substancji, które wskaże właściwą drogę leczenia i odtruwania pacjenta.